I Like Art and Art Likes Me

Het Zuidelijk Toneel

Wat als Hitler en Beuys elkaar hadden ontmoet? Joseph Beuys maakte na de Tweede Wereldoorlog furore in de kunsten. Hij geloofde dat ieder mens kunstenaar was en dat je met kunst de wereld kon veranderen. Daarom wilde hij iedereen toelaten in 
zijn lessen op de kunstacademie. Was Adolf Hitler, die tweemaal werd afgewezen voor de kunstacademie, dan wel een dictator geworden? Hitler gebruikte kunst later als propagandamiddel en bestempelde kunst die niet het nazi-ideaal uitdroeg als ‘ontaard’. Beuys was ook politiek activist en medeoprichter van de Duitse Groenen. In I Like Art and Art Likes Me wordt kunst uit haar veilige reservaat getrokken en ingezet om een ideologische oorlog te voeren.

wo 25 nov 2026
AINSI:
AINSI theater
20:30
Prijs € 22,50
Toneel / Theater
Tickets
Zet op wensenlijst
Info

Ook te zien in PLT (Heerlen)

T


Bio Silke van Kamp 
Silke van Kamp is theater- en filmregisseur. Ze creëerde bij Het Zuidelijk Toneel samen met schrijver Annet Bremen de voorstelling F*CK LOLITA. Dit blies niet alleen het publiek, maar ook de pers van de sokken. 

Silke brengt actuele thema’s en taboes op directe wijze over op haar publiek. In haar werk onderzoekt ze hoe het individu zich tot de massa verhoudt. Ze stelt sociale constructen aan de kaak en legt maatschappelijke dynamieken bloot. Met haar acteurs creëert ze herkenbare personages van vlees en bloed. Haar voorstellingen en tekst-regies zijn rauw en intiem, maar gelaagd en gevleugeld met humor. Muzikaal, fysiek, schurend, eerlijk.

Het Zuidelijk Toneel
Het Zuidelijk Toneel is hét gezelschap van het zuiden en tourt vanuit thuisstad Tilburg door heel Nederland en Vlaanderen. De kleinste tot grootste spelarena’s worden bestormd door het vaste ensemble van zes echte speelbeesten. Deze worden eerder opgejut dan getemd door de eerste vrouwelijke artistiek leider van het gezelschap Sarah Moeremans. Samen met een kleurrijke bende aan huisregisseurs maakt Het Zuidelijk Toneel voorstellingen die je opwinden, aangrijpen, en opladen met nieuwe energie.
 

Regie & concept Silke van Kamp
Tekst Jip Vuik en Willem de Wolf
Spel Louis van der Waal, Julia Ghysels

Dramaturgie Babette Kalker
Kostuum Daphne de Winkel 
Fotografie Sofie Knijff