Een maverick is iemand die denkt en handelt op een volstrekt eigenzinnige manier, onorthodox, en altijd anders dan je zou verwachten. In de Nederlandse dans zijn er mooie voorbeelden van. Zijn het de voorlopers van nieuwe ontwikkelingen? Misschien. Maar ook zonder dat is er veel te genieten aan hun werk, dat alleen zijn eigen logica volgt.
Op het programma in de Danskerk staan werken van onder anderen Liam McCall en Polina Skarga & Maxime Kuznestov.
PROGRAMMA
pparrallell
Liam McCall
Liam McCall was twee jaar geleden tweevoudig op de Nederlandse Dansdagen aanwezig: als genomineerde voor een Zwaan voor de meest indrukwekkende dansprestatie en als choreograaf van het duet Refraction [breaking light]. Dit jaar keert hij terug met een ander duet, pparrallell, dat hij maakte voor Next Steps, de onvolprezen samenwerking tussen ISH Dance Collective en Het Nationale Ballet. pparrallell is een duet waarin Liams eigenzinnigheid het verschil tussen de verschillende dansstijlen ruimschoots overbrugt.
Polina Skarga & Maxim Kuznetsov
Als tweede onderdeel is er nieuw werk te zien van Polina Skarga, finaliste van de Open Your Mind battle in 2022 en 2023, en Maxim Kuznetsov, de winnaar van 2024. Afgelopen jaar nam Polina ook deel aan de heropvoering van de performances van Marina Abramović in het Stedelijk Museum, Amsterdam.
Het laatste onderdeel van dit programma wordt op een later moment bekend gemaakt.
FOTOGRAFIE Altin Kaftira